אסטרטגיה של גירושין

         

 
להתגרש או לא להתגרש הסכם גירושין נכון יחסים אלימים בעת גירושין
עצירת הליכי גירושין גירושין – ההליכים ופשרם גירושין חבריים – הייתכן?
הסכם שלום בית/גירושין ילדים בעת גירושין ניסוח הסכם גירושין.
אסטרטגית גירושין מזונות אישה בהליכי גירושין גירושין - הצעדים הראשונים
תביעת גירושין או משא ומתן מזונות ילדים בהליכי גירושין סעדים זמניים בהליכי גירושין
איך לבחור עורך דין? כיצד מתחלק הרכוש? המלצות
מלכודות בהליכי גירושין כתובה - זכות ששווה כסף. |
זכויות נסתרות בעת גירושין משמורת על ילדים והסדרי ראיה

 

הפתרון לשלום בית : הסכם שלום בית משולב בהסכם גירושין

 

במידה והגעתם למסקנה שברצונכם לנסות ולשקם את נישואיכם, טוב תעשו אם תעזרו בייעוץ מתאים על מנת להניח יסודות מוצקים יותר לקשר בניכם, ובאותה הזדמנות תסדירו, בעת שהשלום שורר בניכם, את כל ההיבטים הנדרשים למקרה שתהליך הפיוס לא יעלה יפה.  הסכם שלום בית, הכולל הסכם גירושין, מייצג את הדרך הטובה ביותר לתת לנישואיכם הזדמנות נוספת, ובד בבד להסדיר את כל העניינים, למקרה שהפיוס ייכשל. עורך דין מתאים יסייע בידכם לנסח תנאים חכמים לשלום בית, ובד בבד יבטיח את מירב זכויותיכם במידה והנישואים ייכשלו. הסכם גרוע עלול ליצור מצב של כשלון ידוע מראש, שכן הוא אינו מנטרל את האפשרויות של מי מהצדדים ליצור לעצמו יתרון לקראת הגירושין, במהלך הניסיון לשלום בית.

 

 יתרונותיו של הסכם שלום בית – גירושין

    1.         הגדרת התנאים לשלום בית - בלא הבנה עמוקה של המחלוקות, וקביעת הדרכים לפתרונן, מרבית הניסיונות להשיג שלום בית מסתיימים בכישלון, מהטעם שאיש אינו טורח להגדיר את תנאי שלום הבית. הסכם נבון קובע תנאים מפורשים שעל הצדדים לקיים במסגרת שלום הבית - החל ממטלות הבית, דרך מספר הביקורים אצל החותנת, וכלה בשעת חזרת הבעל מהעבודה בערב.

    2.         הסדרים רכושיים - הסדרת העניינים הרכושיים, בזמן שפני בני הזוג לחיים משותפים, קלה לעומת מצב בו פניהם להליכי גירושין. חשוב שההסדרים הרכושיים לא יתנו יתרון לצד שימהר לפתוח בהליכים, על מנת לאפשר ניסיון כן ואמיתי לשלום בית, חף משיקולי גירושין.

    3.         חסכון בהתדיינויות והוצאות - אין צורך להתדיין בשנית בשעה שהצדדים מעוניינים להתגרש. במקרים רבים, בני זוג מתחילים בהליכי גירושין ומתחרטים באחד מהשלבים שבדרך. הסכם שלום בית הכולל הסכם גירושין חוסך משאבים, שכן ההחלטה שלא להתגרש אינה מלווה בהוצאות שירדו לטמיון, מהטעם שקיים הסכם המסדיר מה יקרה אם וכאשר תיפול ההחלטה להתגרש.

    4.         כאשר ההסכם מקבל תוקף של פסק דין בבית משפט - אכיפתו קלה מהסכם אשר לא קיבל תוקף של פסק דין. (לידיעתכם – הסכם בין בני זוג, אשר לא קיבל אישור של ערכאה שיפוטית, תקפו מוטל בספק)  

 

מי קובע מתי נכשל שלום הבית ?

כל אחד מבני הזוג בכל זמן שיבחר. יש מקרים בהם קובעים תקופת ניסיון מינימלית, או תנאים המפסיקים את מצב שלום הבית ומפעילים את תנאי הגירושין .

 

מי ערב לכך שאחרי ויתורים לטובת שלום בית, בן הזוג לא ישתמש בכך ויבקש מיד להתגרש

מצב זה עשוי לקרות . עליכם לבחון היטב את נכונות בן הזוג לתת הזדמנות אמיתית לשלום בית. בכל מקרה, הסדרת העניינים הרכושים בצורה חד משמעית וחכמה, תמנע מכם ליפול במלכודות של בן הזוג. עליכם לוודא כי "הסכם שלום הבית" לא יהפוך להסכם "שלום לבית"...

 

הסכם שלום בית - תנאים אופייניים

מטרתו של הסכם שלום הבית היא לתקוף את הבעיות המרכזיות שבגללן נגרמו חילוקי הדעות בין בני הזוג. על כן, תנאי שלום הבית משתנים ממקרה למקרה. נושאים אופייניים המוסדרים במסגרת הסכם שלום בית יהיו: קביעת שעות הנוכחות של בני הזוג בבית; קביעת אופן חלוקת הנשיאה במטלות הבית; פתרון סוגיות הקשורות בילדים: אופן חינוכם, משמעת, מעקב לימודי וכיו"ב; הסדרת ניהול העניינים הכספיים; קביעת מנגנון קבלת ההחלטות בענייני המשפחה; הגדרת הקשר עם קרובי משפחה ומכרים, אופיו, תדירותו וכיו"ב; הסדרת חיי האישות של בני הזוג; ונושאים ספציפיים כמו הסדרת עניני עבודה לגבי בני זוג שיש להם עסק משותף, יחסים עם בני זוג לשעבר, קשר עם הילדים מנישואים קודמים וכו'.